Opublikowano Sie 09 , 2011 | Dziwne & Zwierzęta

10 niezwykłych węży

Komentarze (0)

Oto 10 gadów, których nie chciałbyś spotkać na swojej drodze!

Niezwykłe, piękne i niebezpieczne… hmmm… nie widzicie tu pewnej analogii z kobietami?


1. Pyton tygrysiAlbinos (Python molurus) – gatunek węża z rodziny pytonów. Jeden z największych gatunków pytonów świata. Mniejszy jedynie od pytona siatkowego.

Ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny. Dorosły osobnik potrafi stwarzać zagrożenie dla życia człowieka.

Ubarwienie formy nominalnej (wild type) węża stanowią jasno lub ciemnobrązowe, nieregularne duże plamy oddzielone od siebie cienkimi, jasnożółtymi pręgami. Plamy są jaśniejsze w części centralnej, ciemniejsze zaś przy krawędziach.

Istnieje szereg odmian barwnych jak np. albino, green, labirynth. Gatunek ten chroniony jest międzynarodową konwencją CITES oraz odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.


Albino-Burmese-Python


2. Albino Nelsoni. Jako, że jego barwy to narodowe barwy Naszego kraju postuluję aby wąż stał się maskotką Polski na Euro 2012! 😉


Albino-Nelsoni


3. Blind Snake, czyli ślepy wąż


Blind-snake


4. Aktywny nocą Blue CoralSnake


Blue-Coral-Snake


5.  Pink Snake


Bring-Pink-Snake


6.Występujący w północnej Ameryce po Kanadę i Alaskę Red Garter Snake


California-Red-sieded-Garter-Snake


7. Pożeracz ryb czyli Elephant Trunk Snake


Elephant-Trunk-Snake


8.  Boa psiogłowy, boa szmaragdowy (Corallus caninus) – wąż z rodziny dusicieli podrodziny boa. Odżywia się głównie małymi nadrzewnymi ssakami, nietoperzami i rzadziej ptakami. W oczekiwaniu na ofiarę zwisa z gałęzi w charakterystycznej pozie, przypominając literę „S”, by błyskawicznie wyprostować głowę i szyję, chwytając zaskoczoną ofiarę.

Egzystuje w nienaruszonych środowiskach tropikalnych lasów deszczowych.


Emerald-Tree-Boa


9. Horned Viper czyli Żmija nosoroga. Jej rozmieszczenie obejmuje cieplejsze rejony Europy (południowa Austria, północne Włochy, Półwysep Bałkański, Cyklady, Azja Mniejsza do Przedkaukazia).

Ukąszenie żmii nosorogiej jest często śmiertelne. Nawet młode osobniki długości od 15 do 18 cm są wyposażone w truciznę i zęby jadowe, więc mogą poważnie i niebezpiecznie ukąsić.

W Chorwacji krążą legendy o skokach żmii nosorogiej, którą nazywają poskokiem. Mówi się, że zawija się w kłębek i turla w dół. Te opowieści powstały z ludzkiego strachu, jako że żmija ta jest nieprzewidywalna, a jej ukąszenie należy do najszybszych wśród żmij. Żmija nosoroga może pełzając zwinąć tylną część ciała, a potem podnieść przednią i wyrzucić ją do przodu, by ukąsić ofiarę. Zasięg takiego skoku to 40 cm.

Horned-Viper


10. Jako ostatni – dziwoląg z Madagaskaru czyli  Langaha Nasuta 😉


/LAngaha-NasutaKomentuj

Kategorie